1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 461  تاريخ مخابره خبر:  ۲۸/۱۰/۱۳۸۳  نوع : خبر
 کد خبر : 138310282007  ساعت مخابره خبر: ۱۰:۰۰:۵۰
    ۱۳۸۳/۱۰/۲۸                              تاريخ نشر خبر :  
 

احمد طالبي نژاد نويسنده و كارگردان:

فجر، بستري براي جريان هاي هنري و ذائقه مخاطبان

عمده ترين وظيفه اي كه برگزاركنندگان اين گونه جشنواره ها برعهده دارند، ايجاد فضايي مناسب براي گسترش ابعاد فرهنگي و هنري كشور است.

    به گزارش سايت سينمايي سوره، به نقل از روابط عمومي جشنواره بيست و سوم فيلم فجر، «احمد طالبي نژاد» نويسنده و كارگردان سينما گفت: باتوجه به حضور ميهمانان خارجي در جشنواره برخي از فيلم هايي كه به لحاظ كيفي در سطح مطلوبي قرار دارند، اين موقعيت را پيدا مي كنند تا از سوي آن ها خريداري شوند و يا اين كه امكان حضور در جشنواره هايي چون «كن» را پيدا كنند.
    «طالبي نژاد» گفت: به عقيده من اين جشنواره مي تواند بستري را براي فراهم كردن جريان هاي هنري و همين طور آگاهي فيلم سازان از ذائقه مخاطبان به وجود آورد. ما فيلمسازاني داريم كه فارغ از مسائل گيشه سينما، اقدام به ساخت آثار قابل توجهي مي كنند، كه هم در جشنواره و هم در اكران عمومي با موفقيت هاي فراواني روبه رو مي شوند، به همين جهت برگزاركنندگان جشنواره مي توانند با ايجاد انگيزه در فيلمسازان كشور، جريان فرهنگي و صنعت سينما را به سمت وسوي قابل توجهي سوق دهند.
    كارگردان «من بن لادن نيستم» كه در بخش مسابقه كارگردان هاي اول و دوم جشنواره بيست و سوم فجر شركت دارد گفت: خوشبختانه طي سال هاي اخير برگزاري جشنواره هاي آسيايي در دستور كار كشورهاي اين منطقه قرار گرفته است، پرداختن به اين سينما در جشنواره نيز اگر با هدف تبيين هويت ملت هاي آسيايي در برابر اروپا و امريكا باشد بازتاب مؤثري دارد.
    «احمد طالبي نژاد» در پايان گفت: با توجه به حضور چهره هاي معتبر سينمايي در جشنواره انتظار مي رود تا برگزاري جشنواره بيست و سوم بسيار پررونق باشد.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com