1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 87  تاريخ مخابره خبر:  ۲۳/۱۱/۱۳۸۷  نوع : خبر
 کد خبر : 138711230100  ساعت مخابره خبر: ۰۹:۴۰:۰۲
    ۱۳۸۷/۱۱/۲۳                              تاريخ نشر خبر :  
 

«ترديد» بهترين فيلم جشنواره بيست و هفتم فجر شد

فيلم سينمايي ترديد به کارگرداني وارژکريم مسيحي سيمرغ بلورين بهترين فيلم بيست و هفتمين جشنواره فيلم فجر را از آن خود کرد.

    به گزارش سايت سينمايي سوره، برگزيدگان بخشهاي مختلف جشنواره بيست وهفتم به اين ترتيب اعلام شده است :
در بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) با داوري حسن بلخاري، ابراهيم حاتمي‌کيا، داود رشيدي، محمد سرير، منوچهر شاهسواري، رسول صدرعاملي و مجيد مجيدي سيمرغ بلورين بخش‌هاي مختلف اهدا شد.

بهترين فيلم:
برگزيده:
ترديد
ساير نامزدها: پوران درخشنده "بيست"، جواد نوروزبيگي"پستچي سه بار در نمي‌زند"، سعيد سعدي "ترديد"، سيدمحمود رضوي و اصغر فرهادي"درباره الي"، ابوالحسن داودي و حوزه هنري "زادبوم"، بهرام بيضايي "وقتي همه خوابيم".

جايزه ويژه:
جايزه ويژه هيئت داوران: عيار 14 به کارگرداني پرويز شهبازي

بهترين کارگردان
برگزيده: اصغر فرهادي به خاطر "در باره الي"
ساير نامزدها: عبدالرضا کاهاني "بيست"، حسن فتحي "پستچي سه بار در نمي‌زند"، واروژ کريم‌مسيحي "ترديد"، اصغر فرهادي "درباره الي"، تهمينه ميلاني "سوپراستار"، بهرام بيضايي "وقتي همه خوابيم".

بهترين فيلمنامه:
برگزيده: فريد مصطفوي و ابوالحسن داودي براي"زادبوم"
ساير نامزدها: اصغر فرهادي "درباره الي"، فريد مصطفوي و ابوالحسن داودي "زادبوم"، واروژ کريم‌مسيحي "ترديد"، تهمينه ميلاني "سوپراستار"، پرويز شهبازي "عيار14"

بهترين بازيگر مرد:
برگزيده: شهاب حسيني براي "درباره الي"
ساير نامزدها: پرويز پرستويي "بيست"، شهاب حسيني "درباره الي"، مسعود رايگان "زادبوم"، شهاب حسيني "سوپراستار"، محمدرضا فروتن "عيار 14"

بهترين بازيگر زن:
برگزيده: ليلا حاتمي براي "بي‌پولي"
ساير نامزدها: "بي‌پولي" ليلا حاتمي، ترانه عليدوستي "ترديد"، باران کوثري "حيران"، فريده فرامرزي "صندلي خالي"، مونا احمدي "کودک و فرشته".

بهترين بازيگر مرد مکمل:
برگزيده:عليرضا خمسه براي "بيست"
ساير نامزدها: عليرضا خمسه "بيست"، حامد کميلي "ترديد"، صابر ابر "درباره الي"، کامبيز ديرباز "عيار 14"، افشين هاشمي "کودک و فرشته"

بهترين بازيگر زن مکمل:
برگزيده: مهتاب کرامتي براي "بيست"
ساير نامزدها: مهتاب کرامتي "بيست"، ليلا زارع "پستچي سه بار در نمي‌زند"، مريلا زارعي"درباره الي"، پگاه آهنگراني "زادبوم"، طناز طباطبايي "صداها".

بهترين فيلمبرداري:
برگزيده: مرتضي پورصمدي براي "شبانه‌روز"
ساير نامزدها: ساعد نيک‌ذات "پنالتي"، بهرام بدخشاني "ترديد"، حسين جعفريان "درباره الي"، عليرضا زرين‌دست "سوپراستار"، مرتضي پورصمدي "شبانه‌روز".

بهترين موسيقي:
برگزيده: کارن همايونفر براي "زادبوم"‌
ساير نامزدها: فردين خلعتبري "پستچي سه بار در نمي‌زند"، عليرضا کهن‌ديري "حيران"،‌ کارن همايونفر "زادبوم"،‌ ناصر چشم‌آذر "سوپراستار"، محمدرضا درويشي "وقتي همه خوابيم".


بهترين صدا:
برگزيده: حسن زاهدي براي " درباره الي"
ساير نامزدها: حسين ابوالصدق" پستچي سه بار در نمي‌زند"، پرويز آبنار "ترديد"، پرويز آبنار "صداها"، حسن زاهدي "درباره الي"، ماني هاشميان "شبانه‌روز".

بهترين طراحي صحنه و لباس:
برگزيده: ايرج رامين‌فر، آتوسا قلمفرسايي براي "وقتي همه خوابيم"
ساير نامزدها: اصغر نژاد‌ايماني "پنالتي"، امير اثباتي "ترديد"، آتوسا قلمفرسايي "صداها"، سعيد آهنگراني "کودک و فرشته"، ايرج رامين‌فر، آتوسا قلمفرسايي "وقتي همه خوابيم".

بهترين جلوه‌هاي ويژه:
برگزيده: داود رسوليان براي "به کبودي ياس"
ساير نامزدها: داود رسوليان "به کبودي ياس"، عباس شوقي "پستچي سه بار در نمي‌زند"، جواد شريفي راد "کودک و فرشته"، جواد شريفي‌راد "موش"

بهترين چهره‌پردازي:
برگزيده: سعيد ملکان براي "وقتي همه خوابيم"
ساير نامزدها: سعيد ملکان "پستچي سه بار در نمي‌زند"، محمدرضا قومي "ترديد"، مهرداد ميرکياني "درباره الي"، سودابه خسروي "شبانه روز"، سعيد ملکان "وقتي همه خوابيم".

بهترين فيلم از نگاه تماشاگران:
برگزيده: "بي‌پولي" و "درباره الي" به صورت مشترک
ساير نامزدها: "بي‌پولي" به تهيه‌کنندگي مصطفي شايسته، "پستچي سه بار در نمي‌زند" به تهيه‌کنندگي جواد نوروزبيگي، "درباره الي" به تهيه‌کنندگي اصغر فرهادي، "زادبوم" به تهيه‌کنندگي ابوالحسن داودي، "وقتي همه خوابيم" به تهيه‌کنندگي بهرام بيضايي

- در بخش مسابقه فيلم‌هاي اول و دوم (نگاه نو) با داوري محمدعلي آهنگر، ناصر غلامرضايي، قاسم قلي‌پور، سعيد مستغاثي و مهدي مسعودشاهي دو سيمرغ بلورين به بهترين فيلم و بهترين کارگرداني اهدا شد.

بهترين فيلم از نگاه ملي:
برگزيده: به کبودي ياس سيمرغ زرين وپلاک زرين- زاد وبوم وکودک وفرشته پلاک زرين
ساير نامزدها: "به کبودي ياس" جواد اردکاني، "زادبوم" ابوالحسن داودي، "کودک و فرشته" مسعود نقاش‌زاده

- در بخش ويدئوسينما (مسابقه آثار ويدئويي بلند) با داوري عبدالله باکيده، بهمن حبشي، سيروس حسن‌پور، غلامرضا رمضاني و سهيلا نجم دو سيمرغ بلورين به بهترين فيلم و بهترين کارگرداني اهدا شد.

بهترين فيلم اول:
برگزيده: "زينب" عليرضا توانا، شبکه يک
ساير نامزدها: "آب و آئينه" پوريا آذربايجاني، "زينب" عليرضا توانا، "ميکائيل" جمشيد بهمني، "قاتل پنجم" بهروز خلجي، "بازي مهره سفيد" حسن لفافيان

بهترين کارگردان ويدئو:
برگزيده: جمشيد بهمني براي "ميکائيل"
سايز نامزدها: جمشيد بهمني "ميکائيل"، عليرضا توانا "زينب"، پوريا آذربايجاني "آب و آئينه"، مهدي صباغزاده "مانگرو"، شهرام مکري "اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان ديگر"

بهترين فيلم كوتاه داستاني:
«خانه فاطمه كجاست؟» (فريدون نجفي)

بهترين مستند بلند:
عكس ناتمام بهمن جلالي (تورج رباني و عميد راشدي)

بهترين فيلم مستند كوتاه و نيمه بلند:
چه سر سبز بود دره ما (فرشته جغتايي)
مراسم اختتاميه بيست و هفتمين جشنواره فيلم فجر روز سه‌شنبه 22 بهمن‌ماه از ساعت 19 در تالار بزرگ کشور برگزار شد.
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com