صفحه اصلی The Greatest Iranian Movie Database


آموزش فيلمنامه نويسي

آموزش فيلمنامه نويسي در مدرسه كارگاهي از اركان بسيار مهمي است كه خاصيت مدرسه را بيشتر متبلور مي كند. واحد آموزش فيلمنامه نويسي در همان سال هاي نخستين شكل گيري مدرسه مورد توجه جدي مسئولين قرار گرفت و برگزاري كلاس هاي استاد دانشجو زمينه استفاده صدها علاقمند فيلمنامه نويس را در مدرسه فراهم كرد هم اكنون مدرسه كارگاهي با بيش از 2000 هنرجوي تحت آموزش قرار داده از مهمترين مراكز آموزش غيردانشگاهي محسوب مي شود كه توانسته است پاسخ گروه قابل توجهي از علاقمندان به اين حرفه جذاب و دوست داشتني را بدهد. ورود بخشي از اين هنرجويان در بدنه سينما و تلويزيون از يك سو و تداوم فعاليت اين مركز به مدت نزديك به 8 سال بدون تعطيلي خود گواه كافي براي اقدام اين موفقيت مي باشد.

مدرسه در اين زمينه سيستم آموزش مدرسه به گونه اي طراحي شده است كه هنرجوي علاقمند مي تواند در سه مقطع مقدماتي، تكميلي و عالي با حجم قابل توجهي از اطلاعات فيلمنامه نويسي آشنا گردد و از تجربه اساتيد مجرب اين حرفه سود برد.

علاقمندان اين حرفه تاكنون در دو بخش آموزش حضوري و آموزش مكاتبه اي تحت تعليم قرار مي گرفتند كه در بخش حضوري 12 جلسه سه ساعته بمدت 36 ساعت در سه ماه با حضور در كلاس و هم نفسي با استادي كار آزموده به آموختن مي پرداختند و در نهايت با ارائه يك فيلمنامه كوتاه – يا بلند – تجربيات خود را محك مي زدند و در كلاس مكاتبه اي با ارسال 12 درس نوبه اي و انجام تكاليف و هدايت استاد به تكميل دوره مي پرداختند. از ويژگي هاي اين دوره به اين نكته مي توان اشاره كرد كه معمولاً اكثر هنرجويان – به ويژه در كلاس هاي حضوري – داراي تحصيلات عاليه دانشگاهي در رشته ها مختلف هستند كه علاقمند به سينما مي باشند جالب تر آنكه در برخي از اين دوره ها افراد دانش ‌آموخته رشته هاي سينمايي و فيلمنامه نويسي نيز حضور يافته اند.

در شرايط حاضر علاوه بر تداوم اين دو گونه آموزش (حضوري و مكاتبه اي) آموزش اينترنتي فيلمنامه نويسي براي علاقمندان ايراني خارج از كشور و كاربران داخلي در دست بررسي و طراحي است كه به زودي خبر راه اندازي آن را خواهيد شنيد. منتظر اخبار بعدي آموزشي نيز باشيد.

ضمناً براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با تماس با مدرسه از آقاي روشنفكر مسئول محترم آموزش كمك بگيريد.

جستجو در پايگاه داده براساس
 
 
 جستجوی پيشرفته | راهنما
آموزش فيلمنامه
 
 
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  | منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2005 sourehcinema.com All rights reserved
  Email: Info@sourehcinema.com