سازمان سوره ايميل اخبار سينمايي جشنواره سينما صفحه اصلي


فعاليتهاى سازمان

سازمان توسعه سينمايي سوره وابسته به حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي مي باشد كه علاوه بر توليد فيلم سينمايي در زمينه هاي ديگر نيز فعاليت مي نمايد. در ذيل به اختصار با برخي از فعاليت هاي اين سازمان آشنا مي شويم:

1ـ توليد فيلم سينمايي:
توليد فيلم سينمايي از اهداف مهم و از اولويت هاي اصلي اين سازمان مي باشد. به همين منظور هر ساله چندين فيلم را توليد و در سطح سينماهاي تحت پوشش و سينماهاي بخش خصوصي اكران مي نمايد.
سازمان توسعه سينمايي سوره بر اين باور است كه تهيه و توليد فيلم هايي با ژانر و مضامين ارزشي و معناگرا اثراتي به مراتب بيشتر از ژانرهاي ديگر خواهد داشت. از اين رو در گزينش فيلمنامه ها، كارشناسي و مطالعه دقيق تري انجام مي گيرد. كسب جوايز متعدد از جشنواره هاي بين المللي و نيز سيمرغ هاي جشنواره فيلم فجر حاصل دقت نظر در توليد فيلم است.

2ـ توليد فيلم كوتاه، مستند، داستاني:
توليد فيلم هاي كوتاه در كنار فيلم هاي سينمايي (حرفه اي) از گذشته آغاز گرديده و مسير رو به رشدي را طي مي كند به گونه اي كه طي دو دهه اخير ده‌ها عنوان فيلم كوتاه به صورت داستاني مستند در سازمان توسعه سينمايي سوره توليد شده است كه مقدمه اي براي توليد فيلم هاي سينمايي و حرفه اي بوده است و بسياري از فيلمسازان موفق در عرصه توليدات بلند سينمايي كار خود را با توليد فيلم هاي كوتاه آغاز كرده اند. بنابراين حمايت از فيلمسازان جوان و تربيت نسل جديدي از هنرمندان در اين زمينه، مي تواند سينماي كشور را در آينده ارتقاء بخشد.

3ـ آماده سازي و پخش فيلم سينمايي:
مؤسسه پخش و بازاريابي سازمان توسعه سينمايي سوره با بيش از دو دهه فعاليت
و كسب تجارب ارزنده يكي از شناخته ترين دفاتر پخش فيلم در سطح كشور مي باشد. مؤسسه پخش و بازاريابي سازمان توسعه سينمايي سوره به مدد پخش و اكران توليدات حوزه هنري و نيز امكانات سينماهاي در اختيار سازمان، توانمندي فوق العاده اي در آماده سازي و پخش فيلم در سطح كشور را دارد.

4ـ توليد برنامه هاي تلويزيوني:
سازمان توسعه سينمايي سوره علاوه بر توليدات سينمايي در امر توليدات تلويزيوني فعاليت هايي را انجام مي دهد. مؤسسه هنرهاي تصويري سازمان توسعه سينمايي سوره به موجب تفاهم نامه هاي موجود ميان سازمان و صداوسيما نسبت به توليد آثار تلويزيوني اقداماتي را انجام داده است كه هر كدام به نوبه خود توليدات ارزشمندي بوده اند. توليد برنامه هاي زنده و تركيبي مناسبتي، توليد كليپ هاي مناسبتي و ... از جمله فعاليت هاي تلويزيوني اين سازمان مي باشد.

5ـ بازسازي ـ نوسازي و مجموعه سازي سينماها:
سازمان توسعه سينمايي سوره حوزه هنري با در اختيار داشتن نزديك به 90 سينما در سطح كشور يكي از سينماداران بزرگ مي باشد كه بازسازي اين سينماها از جمله اهداف اصلي اين سازمان مي باشد. به گونه اي كه در طي اين سال ها به لحاظ قدمت سينماها نسبت به بازسازي آنها به گونه اي اقدام نموده است كه مردم و مخاطبان علاوه بر ديدن فيلم، به ديدن سينما و فضاي فيزيكي سينما نيز علاقه نشان داده اند.
علاوه بر بازسازي، نوسازي و مجموعه سازي نيز مدنظر اين سازمان مي باشد كه در آينده اي نه چندان دور شاهد مجموعه هاي فرهنگي هنري و تجاري بسياري خواهيم بود.

6ـ توليد و نمايش فيلم هاي تبليغاتي:
مؤسسه فني تبليغاتي بهمن سبز از جمله مؤسسات وابسته به سازمان مي باشد كه فعاليت خود را از سال 1373 آغاز نموده و امروزه به عنوان يكي از مهمترين مؤسسات فعال در زمينه توليد و پخش فيلم هاي تبليغاتي در سطح سينماهاي كشور به شمار مي رود.

7ـ خريد امتياز رايت فيلم هاي خارجي و داخلي:
تهيه، آماده سازي، تكثير و توزيع محصولات رسانه اي در چند سال اخير از فعاليت هاي چشمگير مؤسسه هنرهاي تصويري سازمان توسعه سينمايي سوره مي باشد كه در طول فعاليت خود بيش از صدها عنوان فيلم داخلي و خارجي را با فرمت هاي DVD, CD, VHS روانه بازار رسانه اي كرده است. فيلم هاي خارجي خريداري شده پس از بازبيني، ترجمه، زيرنويسي و دوبله شده كه پس از آن تكثير و توزيع مي گردند.

8ـ برگزاري جشنواره هاي داخلي و بين المللي:
سازمان توسعه سينمايي سوره علاوه بر فعاليت هاي ذكر شده به برگزاري جشنواره ها و مسابقه هايي در قالب فيلمنامه نويسي، جشنواره دوربين خانگي و جشنواره فيلم هاي 100 ثانيه اي اقدام نموده و در آينده نيز اقدام خواهد نمود.

9ـ تجهيزات فني و توليد:
اين سازمان با در اختيار داشتن تجهيزات حرفه اي در زمينه توليد آثار سينمايي و تلويزيوني يكي از سازمان هاي معتبر با تجهيزات استاندارد است كه علاوه بر استفاده از آنها براي توليد آثار خود، نسبت به در اختيار قرار دادن تجهيزات به افراد و مؤسسات ديگر نيز اقدام نموده است.

استوديو صدا، باكس هاي مونتاژ و ... از جمله تجهيزات اين سازمان مي باشد.

 

فعاليتهاي سازمان
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  | منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2013 SourehCinema.com All Rights Reserved
  Email: Info@sourehcinema.com