1 2 3 4
5 6 7
9 8
جستجو درعناوين خبری
  بگرد
جستجوی پيشرفته | راهنما
آخرين رويدادها سينمايی
گزارشات
مصاحبه ها
نقدها و مقالات
اخبار فيلم
فيـــلمهای در دست توليد
محصولات آينده سوره
اخبار هنرمندان
اخبار جشنواره ها
اخبار اصناف سينمايی
اخبار دفاتر تهیه و توليد
اخبار سينمای جهان
روزشمارسینما
خبرگزاری ها
 تعداد بازديد : 105  تاريخ مخابره خبر:  ۱۱/۲/۱۳۸۴  نوع : خبر
 کد خبر : 138402110005  ساعت مخابره خبر: ۱۵:۵۹:۱۴
    ۱۳۸۴/۰۲/۱۱                              تاريخ نشر خبر :  
 

حسن نجفي داور جشنواره نگاه دوم لرستان:

قرار نيست فقط معضلات را ديد، راه كار كدام است؟

نفس برگزاري جشنواره به شرط آنكه عادت نشود و به نتايج و بيلان كار فكر نكند خوب است.

    به گزارش سايت سينمايي سوره حسن نجفي مدير خانه فيلمسازان جوان، نويسنده و كارگردان مطرح سينما و تلويزيون كه فيلمهايي چون پاتوق، سرزنش، مستند سالكين و چند تله تئاتر و كليپ را در كارنامه خود دارد.
    با بيان اين مطلب جشنواره راهي براي باز شدن پنجره ها و كشف استعدادهاي جديد است. البته ما مي گوييم كشف استعداد جديد، ولي زماني كه در چند جشنواره تعدادي فيلم يا فيلمساز موفق به كسب امتياز مي شوند دليل بر شناخته شدن آنها نيست در اصل وقتي فيلم خوب نباشد اسراري به معرفي فيلمساز جديد نيست واقعيت اينست كه سياست اصلي جشنواره ها الويت دادن به چهره جديد است.
    وي افزود: البته اين را بايد در نظر داشت فيلم جشنواره اي ساختن يك معضل است. هنگامي كه فيلمسازي با در نظر گرفتن موضوعات مطرح شده خودش را به آب و آتش مي زند تا فيلم جشنواره اي بسازد صداقت و ژرف نگري در فيلم كم شده دچار سطحي نگري خواهد شد و از راستي فاصله مي گيرد.
    مهم است جشنواره ها بدانند به كجا مي خواهند برسند بايد چهره جديد مضمون و راه كار جديد مطرح كرد. در غير اين صورت به سينماي ايران لطمه وارد مي شود. همچنين نجفي به موضوع جشنواره «نگاه دوم» اشاره كرد و گفت: به عنوان مثال جشنواره نگاه دوم بايد ببيند چه اتفاقي قرار است بيافتد آيا قرار است ما فقط مغضلات و سياهي را ببينيم يا نه مي تواند يك جريان و راه كار و افقهاي تازه را به ما نشان بدهد. مي شود فيلمهاي ساخته شده را با تحقيق و بحث روانشناسي مورد مطالعه قرار داد. نه اينكه فيلمساز را تشويق كرد كه تا به حال صدها كار داشته ايد باز هم هزار فيلم سياه ديگر بسازيد. جامعه ما به اميد نياز دارد نا يأس. وي در پايان اشاره كرد: فيلم كوتاه هويتي مستقل است. سكوي پرش و يا سياه مشق نيست فيلم مي تواند انديشه را مطرح كند و تأثيرگذار باشد بايد موضوعات فيلم كوتاه را جدي گرفت.
   
انتهای پیام /

 
   
 
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com