سازمان سوره ايميل اخبار سينمايي جشنواره سينما صفحه اصلي
مقررات جشنواره
يادداشت دبير جشنواره
بيانيه هيات داوران
اهداف جشنواره
موضوعات جشنواره
توضيحات
تمام رويدادها
 به تفکيک فيلم
 به تفکيک اصناف
 به تفکيک هنرمندان
 به تفکيک دفاتر توليد
 به تفکيک کلمات کليدی
آلبوم عكس
افتتاحيه
نشست هاى مطبوعاتى
اختتاميه
گوشه و كنار
روزشمار آلبوم عكس
هنرمندان
شرکت ها
فيلمها
هنرمندان
شرکت ها
کشورهای شرکت کننده
.:.    هيأت داوران     .:.
..رييس هيأت داوران
..داور
..دبير
هيأت انتخاب
جوايزاهداشده
بخشهاي جشنواره
موضوعات جوايز
 

 فيلم فجر- دوره سي و هشتم (۱۳۹۸)

يادداشت دبير جشنواره :
متن کامل سخنرانيابراهيم داورغه زاده، دبير جشنواره فجر 38 بدين شرح است:
به شما حضار گرامي، سينماگران عزيز، خوش‌آمد و خيرمقدم مي‌گويم و به همه همکاران عزيزم و هنرمنداني که به احترام مردم هنر دوستمان، همه تلاش نمودند تا با آماده‌سازي و نمايش اثر هنري که خلق نمودند روزها و شب‌هايي دلنشين و شور انگيز براي مردم سينما دوستمان فراهم آورند خدا قوت مي‌گويم.
ياد و نام قهرمانان دلاور، شهداي عزيز انقلاب اسلامي و دفاع مقدس و مقاومت و خصوصا شهيد گرامي‌مان حاج قاسم سليماني که جشنواره امسال با رايحه نام او عطر آگين شده است گرامي ميداريم و به نيابت از جامعه سينماگر ايراني براي خانواده هاي داغدار مصائب اخير که شهادتشان غمي افزون تر در قلوب آحاد جامعه ايجاد نمود صبر وافر آرزو مي‌کنم.
‎جشنواره فيلم فجر يکي از مهمترين آئين‌هايي است که هر ساله ما را کنار هم جمع مي‌کند تا با ابزار سينما در کنار هم ديدن و شنيدن را تمرين کنيم.
‎فيلمسازان مختلف با نگاه‌ها و جريان‌هاي فکري متنوع به بيان نظرات خود از قاب فيلم و سينما مي‌پردازند و پس از آن گفتگوهاي نقادانه در حوزه‌هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و تخصصي سينما در رسانه‌هاي مختلف آغاز مي‌شود و گفتگو، شنيدن، خواندن و ديدن آغازي است براي با هم بودن بيشتر و فهم بهتر جهان پيرامون و درک بهتر موقعيت‌هاي به ظاهر متفاوتي که افراد جامعه در آن قرار دارند و اگر اين مهم به درستي اتفاق بيفتد توسعه در بستر اين همدلي و هم‌زباني و درک مشترک آغاز خواهد شد.
‎جشنواره فيلم فجر مانند هر عيدانه ديگري اين امکان را ايجاد مي‌کند تا تمام اعضاي يک خانواده در يک زمان و مکان خاص در يک گردهمايي بزرگ دور هم جمع بشوند براي اينکه همديگر را بهتر ببيند، بشوند و درک کنند و البته اين هم‌نشيني اهالي خانواده سينما در روزهاي برگزاري جشنواره فيلم فجر باعث يک خيزش بزرگ مردمي در کل کشور مي‌شود.مردمي که با شور و شوق اتفاقات اين رويداد بزرگ فرهنگي را دنبال مي‌کنند و در يک آئين ملي سهيم مي‌شوند. جريان تازه‌اي از زندگي در جامعه شکل مي‌گيرد، استقبال گروه‌هاي مختلف جامعه براي تماشاي فيلم‌ها در کنار هم و باهم.
‎جامعه هميشه به اتفاقات و آئين‌هايي نياز دارد تا دوباره کنار هم بودن را تمرين کنند، شکاف‌هاي اجتماعي را ترميم کند و به آينده بهتر اميدوار شود.
‎با سينما مي‌توانيم در کنار هم بودن را تجربه کنيم و اميدوار باشيم در فرداي اين کنار هم بودن به سوي توسعه و آينده‌اي بهتر حرکت کنيم.
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com