سازمان سوره ايميل اخبار سينمايي جشنواره سينما صفحه اصلي
مقررات جشنواره
يادداشت دبير جشنواره
بيانيه هيات داوران
اهداف جشنواره
موضوعات جشنواره
توضيحات
تمام رويدادها
 به تفکيک فيلم
 به تفکيک اصناف
 به تفکيک هنرمندان
 به تفکيک دفاتر توليد
 به تفکيک کلمات کليدی
آلبوم عكس
افتتاحيه
نشست هاى مطبوعاتى
اختتاميه
گوشه و كنار
روزشمار آلبوم عكس
هنرمندان
شرکت ها
فيلمها
هنرمندان
شرکت ها
کشورهای شرکت کننده
.:.    هيأت داوران     .:.
..رييس هيأت داوران
..داور
..دبير
هيأت انتخاب
جوايزاهداشده
بخشهاي جشنواره
موضوعات جوايز
 

 فيلم فجر- دوره سي و چهارم(۱۳۹۴)

يادداشت دبير جشنواره :
جشنواره فيلم فجر که همزمان با جشن هاي باشکوه پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي برگزار مي شود فرصتي است بي بديل براي رونمايي از يک سال تلاش سينماگران متعهد کشورمان، براي تصميم گيري درباره چگونگي برگزاري جشنواره و بخش هاي مختلف مسابقه با افراد و گروه هاي مختلف اعم از سينماگران، اهالي رسانه و مديران ودبيران دوره هاي مختلف جشنواره گفت و گو شدو آنچه مي آيد محصول خرد جمعي و نشست هاي فراوان است. ضمن اعلام مقررات و فراخوان اين نکاتي را به آگاهي مي رساند:
يکم - جشنواره فيلم فجر مهمترين رويداد سينماي ملي ايران است و به بهانه تخصصي شدن جشنواره نبايد از رونقش کاسته شود. به بياني ديگر جشنواره هم جشنواره اي تخصصي و هم جشن رونمايي از يک سال تلاش سينماگران ايراني و در عين حال بخش مهمي از جشن پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي است.
دوم - کاهش جوايز و شمار سيمرغ ها در خصوص بخش هاي فني که مورد بحث و گفت و گو بود در شرايطي که به روز کردن صنعت سينما جزو اولويت هاي مهم سازمان سينمايي است مورد تصويب قرار نگرفت و جوايز اين بخش همچنان به قوت خود باقي است.
سوم -تغييرات جشنواره فيلم فجر بايد متناسب با تحولات واقعي سينما باشد و اصل تغيير و به ويژه تغييرات زياد در اين رويداد سينمايي مهم مطلوب نيست. پذيرش بخش جدا براي فيلم اولي ها و در عين حال امکان حضورشان در بخش سوداي سيمرغ پاسخ مثبتي است به ورود قدرتمند انه جوانان خوش ذوق و خوش آتيه سينماي کشورمان.
چهارم - بخش هنر و تجربه به عنوان گروهي مستقل، پذيرش موج مثبتي است که در سينماي ايران پديد آمده . شمار فراواني از فيلم ها هر سال توليد مي شوند که شايسته نام هنر و تجربه است و جشنواره فيلم فجر نمي تواند به واقعيت هاي اين بخش بي اعتنا باشد.
پنجم - در نحوه برگزاري و مديريت جشنواره نيز چشم اميدمان به مديران جوان و خوش فکر است. کوشش خواهد شد جشنواره سي و چهارم با بهره گيري از خلاقيت ها و انديشه هاي نو با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.
ششم - از اصناف مختلف به ويژه تهيه کنندگان براي همکاري بيشتر به منظور برگزاري همزمان جشنواره در استان ها و برگزاري همزمان هفته هاي فيلم در کشورهاي مختلف درخواست همراهي و همکاري جدي دارم.
هفتم - در پايان با توجه به انتقال بخش مسابقه بين الملل به فصل ديگر و در دل جشنواره بزرگ جهاني ديگري شايسته نام سينماي ايران را به فال نيک مي گيرم و يقين دارم اين امر فرصتي است تازه براي معرفي ايران اسلامي و سينماي پر افتخارش.
به اميد برگزاري جشنواره اي در طراز نام انقلاب شکوهمند اسلامي و دهه مبارک فجر
محمد حيدري
دبير سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر
    خانه |  درباره ما  |  تماس با ما  |  قوانین و مقررات  |  منابع |  جشنواره سينما |  خبر  
  كليه حقوق اين سايت براي sourehcinema.com محفوظ ميباشد
Copyright © 2003-2016 SourehCinema.com All rights reserved
توسعه دهندگان سايت  Email: info@sourehcinema.com